فراتر از شاخص بورس با سپهر کاریزما

اگر کد بورسی دارید و قصد سرمایه گذاری موفق در بورس را دارید، می توانید با خرید یک نماد، ترکیبی از بهترین ها را همواره در سبد دارایی خود داشته باشید. با خرید واحد های کاریس، از جستجوی سهام خوب بی نیاز می شوید.

معرفی صندوق

صندوق سرمایه گذاری قابل معامله سپهر کاریزما یکی از صندوق های سهامی از نوع قابل معامله یا ETF می باشد. صندوق­های سهامی به صندوق­هایی گفته می­ شود که بر اساس شرایط مندرج در اساسنامه و امیدنامه خود حداقل 70درصد از دارایی های صندوق در بازار سهام و مابقی  را در دارایی های با درآمد ثابت سرمایه گذاری می­ کنند. بنابراین سرمایه گذاری در این صندوق ها به منزله سرمایه گذاری در بازار سهام است و بازدهی آن به تناسب بازدهی شاخص بورس خواهد بود.

بر همین اساس کسب سود در این صندوق محدودیتی ندارد ولی در مقابل، احتمال افت قیمت و محتمل شدن زیان در صورت افت شاخص بورس وجود دارد. این صندوق بیشتر با دید سرمایه گذاری بلند مدت توصیه می شود و در گذر زمان می تواند سرمایه شما را چند برابر کند.

اما ویژگی دیگر این صندوق، قابل معامله بودن آن است. صندوق های قابل معامله همچون سهام شرکت ها به صورت یک نماد مشخص روی تابلوی بازار سهام خرید و فروش می شوند. نماد معاملاتی صندوق سرمایه گذاری سپهر کاریزما کاریس می باشد.

کاریس نقد شوندگی فوق العاده ای دارد. همانطور که گفته شد واحد های این صندوق با سامانه های معاملاتی کارگزاری ها قابل خرید و فروش است و اشخاصی که با کد بورسی مشغول سرمایه گذاری در بورس هستند به راحتی می توانند واحد های کاریس را خریداری کنند.

 
 
 
 
 
فراتر از شاخص بورس با سپهر کاریزما
صندوق سرمایه گذاری قابل معامله سپهر کاریزما - کاریس

اطلاعات صندوق

 • مدیر صندوق سبدگردان كاریزما
 • آغار فعالیت از 1392/7/15
 • شماره ثبت سازمان بورس 11183
 • تعداد واحدهای صندوق

  888,729,760

  كل خالص ارزش دارایی ها (ریال)

  19,006,374,647,360

  نحوه کسب بازدهی

  صندوق سرمایه گذاری قابل معامله سپهر کاریزما همانطور که گفته شد روی تابلوی بورس معامله و قیمت آن بر اساس عرضه و تقاضا تعیین می شود ولی این قیمت معمولا در محدوده NAV یا خالص ارزش دارایی های صندوق قرار می گیرد. کسب بازدهی از این صندوق بر مبنای اختلاف قیمت خرید و فروش آن محقق می شود. این صندوق سود پرداختی ندارد و سرمایه گذاران از طریق رشد ارزش قیمت هر واحد منتفع خواهند شد. در این صندوق به دلیل ماهیت سرمایه گذاری آن در سهام، نرخ مشخصی را نمی توان برای بازدهی پیش بینی کرد؛ ولی عملکرد گذشته مدیران صندوق نشان دهنده این است که بازدهی آن متناسب با رشد شاخص کل بورس خواهد بود.

  عملکرد گذشته

  بازدهی صندوق سرمایه گذاری سپهر کاریزما در سال 98 معادل 209 درصد بوده و در سال 99 نیز معادل 188 درصد بازده داشته است.

  مزایا

  حفظ ارزش پول در مقابل تورم
  قابل خرید و فروش از طریق کد بورسی و سامانه های معاملاتی آنلاین
  نقدشوندگی بسیار بالا و امکان خرید و فروش و کسب نوسان در یک روز
  امکان جا به جایی سریع با سایر نماد های بازار سرمایه در پورتفوی

  مناسب برای

  این صندوق برای کسانی که قصد سرمایه گذاری در بورس را دارند و دارای کد بورسی می باشند و همچنین مباحث اولیه خرید و فروش در بورس را آموخته اند اما تخصص و یا زمان کافی برای تحلیل و انتخاب سهام را ندارند، گزینه بسیار مناسبی می باشد.

  نحوه سرمایه گذاری

  سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری سپهر کاریزما از طریق خرید نماد "کاریس"  در سامانه های معاملاتی کارگزاری ها صورت می گیرد.

  بنابراین سرمایه گذار می بایست از طریق یکی از کارگزاری های فعال در بورس، کد بورسی دریافت کند و پس از ورود به سامانه معاملاتی آن کارگزار، نماد "کاریس" را جستجو کرده و با تعیین قیمت و تعداد مورد نظر، واحد های صندوق را خریداری نماید. همچنین برای مشاهده قیمت "کاریس" می توانید به سایت مدیریت فناوری بورس تهران مراجعه نمایید.

   
   
   
   

  نرخ صدور و ابطال

  ایکون
  21,523

  قیمت صدور هر واحد

  ایکون
  21,386

  قیمت ابطال هر واحد

  ایکون
  1402/1/9

  تاریخ آخرین بروزرسانی

  هزینه ها

  در صندوق سرمایه گذاری قابل معامله سپهر کاریزما با توجه به اینکه خرید و فروش آن از طریق سامانه های معاملاتی کارگزاری ها صورت می گیرد، کارمزدی توسط صندوق از سرمایه گذار دریافت نمی شود و صرفا کارمزد معاملات کارگزاری ها اعمال می شود. کارمزد خرید صندوق قابل معامله سپهر کاریزما ۰٫00116 و کارمزد فروش هم ۰٫0011875 ضرب در کل قیمت خرید یا فروش می‌باشد و در مجموع کارمزد خرید و فروش 0/0023475 است.